31. marzec 2015
Trevor Noah nowym gospodarzem “The Daily Show”

Trevor Noah nowym gospodarzem “The Daily Show”

To już pewne, Trevor Noah zastąpi Jona Stewarta w roli gospodarza kultowego, wyróżnionego nagrodą EMMY programu „The Daily Show” pokazywanego na antenie Comedy Central.

Noah dołączył do zespołu „The Daily Show” w 2014r., ale jego doświadczenie z programami typu late-night show jest zdecydowanie dłuższe. Pojawiał się już wcześniej u boku takich sław jak Jay Leno, czy David Letterman, stając się tym samym najbardziej popularnym komikiem z Południowej Afryki. W roli prowadzącego „The Daily Show” Trevor Noah zastąpi inną ikonę amerykańskiej i światowej rozrywki – Jon’a Stewart’a, który żegna się
z programem i anteną Comedy Central.
„Trzymam kciuki za Trevora i program. To świetny, utalentowany komik. Uwielbiam z nim pracować” – tak o swoim następcy mówi Jon Stewart. Z kolei sam Noah nie szczędzi pochwał dla swojego poprzednika i mentora: „Praca z Jon’em Stewart’em i zespołem „The Daily Show” jest dla mnie prawdziwym zaszczytem. Od początku, gdy tylko dołączyłem do ekipy czułem ich duże wsparcie. Jestem zachwycony, że mogę pracować z tak fantastycznymi ludźmi”.
„The Daily Show” to nie pierwszy program, w którym Noah będzie gospodarzem. Wcześniej w RPA, skąd pochodzi, występował on w wielu programach, prowadził też swój autorski talk show “Tonight with Trevor Noah”. Tam też rozwijał swoją karierę jako komik stand-up’owy. Ten wątek jego życiorysu stał się głównym tematem docenionego przez branżę filmu dokumentalnego Davida Paula Meyera “You Laugh But It’s True”, opowiadającego historię niezwykłego sukcesu artysty na postapartheidowym rynku rozrywki w RPA.
Od lat postać Trevor’a Noah budzi zainteresowanie publiczności i mediów. Jego historia
i dorobek były już przedstawiane m.in. przez Rolling Stone, Newsweek, The Wall Street Journal, czy CNN. Publiczność mogła go także podziwiać na żywo podczas jego światowego tournée, m.in. w Hammersmith Apollo w Londynie i Sydney Opera House w Australii.
„The Daily Show” to jedna z najbardziej znanych propozycji programowych Comedy Central na rynku amerykańskim. W każdym odcinku prowadzący w satyryczny sposób omawia wydarzenia ze świata polityki, mediów i celebrytów.

Więcej o Comedy Central zawsze na www.comedycentral.pl, na Facebooku http://www.facebook.com/ccpl, Twitterze www.twitter.com/ComedyCentralPL oraz Instagramie http://instagram.com/comedycentralpl.