20. grudzień 2013
W JAKICH MOMENTACH  POLAK WSTYDZI SIĘ ZA WŁASNĄ MAMUŚKĘ?

W JAKICH MOMENTACH POLAK WSTYDZI SIĘ ZA WŁASNĄ MAMUŚKĘ?

Niedawno Comedy Central i Radio Roxy w związku z emisją serialu „Mamuśka” ogłosiły konkurs, w którym każdy uczestnik mógł „podziękować” mamie za najbardziej żenujące momenty swojego życia. Podobnie jak matka głównej bohaterki serialu - Christy, nasze mamy często nie wyczuwają momentu i bez zastanowienia opowiadają publicznie zabawne – według nich – historie z naszego życia.

W konkursie „Mamuśka”– dopiecz jej na święta już wzięła udział rekordowa liczba uczestników (a zgłoszenia wciąż spływają!).Dzięki nim wiemy, jakich zachowań naszych matek najbardziej się wstydzimy.

W wypowiedziach uczestników zabawy najczęściej przewijają się wątki nadopiekuńczości, krępujących, pieszczotliwych określeń czy prób rozmawiania
o seksie.

Chyba każdy z nas kiedyś poczuł się zażenowany z powodu tego, że mama potraktowała go jak małe dziecko. Sytuacja kompromitująca zwłaszcza w towarzystwie kolegów… Co trzecia wypowiedź konkursowiczów dotyczyła właśnie takich zachowań.

__Dzięki mamo za to, że do 16 roku życia wołałaś przez okno: Michaś, wyciągnęłam
Ci jogurcik, żebyś zimnego nie jadł.__

Typową, żenującą praktyką naszych matek, które często wymieniali uczestnicy konkursu, było również używanie pieszczotliwych określeń przy ludziach. Ile to razy naszej matce wymsknęło się „kotku”, „aniołku”, „pupciu” by zrobić z nas obiekt kpin i żartów.

Dzięki mamo za to, że zrobiłaś mi niespodziankę na długiej przerwie, i na mój widok wykrzyknęłaś: ooo tu jest mój „cipuś”. Nie muszę dodawać, że ksywa przez jakiś czas grała pierwsze skrzypce.

Jak się okazuje nasze mamy nie zawsze bezwiednie stawiają nas w niezręcznych sytuacjach. Jak wynika z analizy wypowiedzi, matki-Polki lubią chronić swoje dzieci przed przedwczesnym dojrzewaniem, z premedytacją odstraszając np. potencjalnych kandydatów na chłopaków ich nastoletnich córek.

__Dzięki mamo za zawołanie mnie przez okno na dobranockę, gdy ja siedziałam
z chłopakiem, który bardzo mi się podobał. Po tygodniu powiedział, że nie chce się spotykać, bo jestem za dziecinna, mimo że miałam już tyle lat, że bajek nie oglądałam.__

Mamy równie często stosują w ramach kary publiczną zemstę, kiedy robimy coś bez ich zgody i wiedzy. Jak wiadomo największym „obciachem” są rodzice, którzy próbują udawać nastolatków.

Dzięki mamo za nieplanowany, wcześniejszy powrót do domu, kiedy bez Twojej wiedzy postanowiłem zrobić imprezę. Zemściłaś się wtedy na mnie dziwnie tańcząc na oczach moich znajomych. Myślałem, że się spalę ze wstydu!

Nasze mamy również lubią psuć nam humor, pokazując nasze zdjęcia z dzieciństwa. Bardzo wiele wypowiedzi dotyczyło kompromitujących fotografii, na których jesteśmy ubrani dziwnie lub kompletnie nago.. Mamy uwielbiają również opowiadać publicznie historie z naszego dzieciństwa, kiedy jako niemowlę umazaliśmy sobie twarz własnymi fekaliami lub obsiusialiśmy sąsiadkę, która wzięła nas na ręce. Ponad 25% uczestników zabawy stwierdziło, że to właśnie takie opowieści sprawiły, że chętnie zapadliby się pod ziemię.

Dziękuję mamo, za mówienie każdemu nowemu chłopakowi w pierwszej kolejności, o tym jak będąc niemowlakiem ściągnęłam pełną pieluszkę i zajadałam się zawartością, myśląc, że to nutella. Cudownie, że swoją opowieść popierasz zdjęciami!

Prawie jedna piąta konkursowiczów uznała, że najbardziej frustrujące sytuacje zdarzały się, kiedy matki wkraczały do akcji podczas randek lub przerywając ich miłosne spotkania. Również dzięki mamom chcieli zapaść się pod ziemię, gdy rodzicielki zabierały się za edukowanie ich w temacie bezpiecznego seksu.

Dzięki mamo za to, że nie zapomniałaś pokazać nam - mi i mojej dziewczynie - jak powinno zakładać się prezerwatywę, gdy pierwszy raz przyprowadziłem ją do domu.

Zgłoszenia na konkurs można wysyłać do niedzieli (22 grudnia) włącznie. Do wygrania tablety i pieniądze na zakupy.

Nowy serial w Comedy Central „Mamuśka” opowiada o Christy, samotnej matce, która właśnie uporała się z nałogiem i stara się rozpocząć nowe życie. W tej roli Anna Faris, znana z takich filmów jak: „Straszny Film”. Można było także zobaczyć ją u boku samego Hugh Hefnera, gdy wcieliła się w rolę „króliczka”. Tym razem nie będzie kusych strojów, ale na pewno pojawi się wiele okazji do śmiechu, bo Anna Faris w nowej roli jest po prostu genialna.

*„Mamuśka” dopiero zadebiutowała za oceanem, a już można ją oglądać
w Comedy Central!*

Emisja „Mamuśki” w każdą niedzielę o godz. 22:20 tylko w Comedy Central